To już chyba koniec wierszy!!

Temat: Help. Rododendron i Azalia
" />Nie wiem jak z rododendronami ale to "kuzyni" azali.
Niby powinno się poczekać z przesadzeniem do momentu przekwitnięcia.
Co do azali to jak przekwitnie to powinno się jej zrobić małe cięcie wierzchołków i na lato wynieść do ogrodu,doniczkę zakopać w ziemi.Jesienią trzeba wykopać,przesadzić w świeżą ziemię.Okres spoczynku azali na zewnątrz gwarantuje jej dalsze kwitnienie.Tak jest w teori.
Szczerze powiedziawszy moja azalia okres spoczynku przeszła w łazience (okno otwarte 24/h +dym tytoniowy..),w zimie pojawiły się pączki kwiatowe,wtedy przesadziłem...a fotkę widziałeś u mnie w wątku.
Rododendrona przesadziłem po przekwitnięciu do większej doniczki,u nas rosną w ziemi bez okrywania na zimę,ale ja trzymam go w doniczce bo kiedyś zabiorę go ze sobą.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=33142Temat: Azalia
" />doniczkowa azalia to tak zwana azalia indyjska - po przekwitnięciu można ją trzymać dalej i doprowadzić znowu do kwitnięcia po przekwitnięciu przesadź ją do większej doniczki (gdyż te sklepowe są strasznie ciasne), najlepiej z substratem torfowym bo azalie lubią kwaśne podłoże ale to pewnie wiesz jeśli chcesz może wykreować swoją azalie na drzewko, ja tak planuję zrobić jak tylko przekwitnie, usuń w tym celu dolne boczne gałązki i formuj ją na kształt drzewka, poprzycinaj nadmiernie wydłużone pędy. Pod koniec maja można wynieść ją na dwór, w miejsce lekko zacienione i zaciszne od wiatru. Azalia lubi wodę i zraszanie liści. Najlepiej nawozić azalię co 3 tygodnie nawozem do różaneczników. We wrześniu roślinka wraca do domu gdzieś w chłodne miejsce gdzie temperatura nie jest zbyt wysoka. Po zabarwieniu pierwszych pąków można już trzymać ją w normalnej temperaturze pokojowej. Do rozkwitnięcia dobrze jest zraszać całą roślinę, potem kwiatów już nie to chyba tyle, powodzenia
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11977


Temat: Azalia domowa przed zima, po przekwitnieciu
" />Przekwitla mi azalia domowa. Co mam teraz z nia zrobic?
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=28955


Temat: Azalia
" />
">doniczkowa azalia to tak zwana azalia indyjska - po przekwitnięciu można ją trzymać dalej i doprowadzić znowu do kwitnięcia po przekwitnięciu przesadź ją do większej doniczki (gdyż te sklepowe są strasznie ciasne), najlepiej z substratem torfowym bo azalie lubią kwaśne podłoże ale to pewnie wiesz jeśli chcesz może wykreować swoją azalie na drzewko, ja tak planuję zrobić jak tylko przekwitnie, usuń w tym celu dolne boczne gałązki i formuj ją na kształt drzewka, poprzycinaj nadmiernie wydłużone pędy. Pod koniec maja można wynieść ją na dwór, w miejsce lekko zacienione i zaciszne od wiatru. Azalia lubi wodę i zraszanie liści. Najlepiej nawozić azalię co 3 tygodnie nawozem do różaneczników. We wrześniu roślinka wraca do domu gdzieś w chłodne miejsce gdzie temperatura nie jest zbyt wysoka. Po zabarwieniu pierwszych pąków można już trzymać ją w normalnej temperaturze pokojowej. Do rozkwitnięcia dobrze jest zraszać całą roślinę, potem kwiatów już nie to chyba tyle, powodzenia

azalia z kwiaciarni podarowana na boze narodzenie.po klikunastu dniach pobytu w mieszkaniu przekwitła i padła.Wytrzymała w tym stanie do wiosny.Wywieziona na działkę.stanowisko półcien ,srednia wilgotność.od lipca zasilana krowiakiem. We wrzesiu buduje paki kwiatowe a w pażdzierniku zaczyna sie festiwal kwiatów który trwa do maja tj do czasu wywiezienia jej na działkę.Od października jest całą zimę na oszklonym ale nie ogrzwanym balkonie.temperatura średnio 4-5 plus.ale zdarza sire ,że w nocy wyskoczy mróz d0 10 stopni i wtedy rano jest lodowy kwiat.cała zmrozona kwaity i liście. Ale ona jest wspaniała i kochana nie gniewa się za to tylko zrzuca co zrozone i zepsute a z pąków ktore sie zachowały po kilku dniach zaczyna na nowo kwitnąć.Nie potrafie sobie tego wytłumaczyć ale cieszę sie jej widokiem.Jest już u nas DZIEWIĄTĄ zimę.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11977